Výzva pro všechny malé i velké kuchaře a pomocníky
Drazí rodiče, přátelé a příznivci,
rádi bychom Vás již podruhé oslovili jménem CIT ke společné akci, tentokrát „VELIKONOČNÍ PEČENÍ Malého kuchaře pro LÉKAŘE A SESTŘIČKY V NEMOCNICI“.
Nejdříve ze všeho bychom rádi ještě jednou poděkovali všem zúčastněným v prvním turnusu pečení. Akce se sešla s velkým úspěchem, obdarováno bylo oddělení KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Věříme, že radost, kterou děti prostřednictvím obrázků a pečených výtvorů vytvořily, zpestřila nejen jeden den vytíženým pracovníkům v nemocnici. Doteď prý obrázky dekorují nástěnku na urgentním příjmu 🙂 .
Rádi bychom tuto energii přenesli do dalších oddělení nemocnic, kde se potýkají s dopady současné epidemie a budeme tak opravdu rádi, pokud se do společné akce opět zapojíte a pomůžete vytvořit pár fajn potěšení pro nemocniční personál.
Jelikož se jedná o předvelikonoční čas, nabízí se s dětmi vyzkoušet jeden z receptů, které Malý kuchař umí a rád vyrábí. V nemocnici jistě ocení Vaše domácí velikonoční recepty a tradiční (samozřejmě osvědčeně nejlepší) pokrmy. Osvědčilo se osobní věnování/velikonoční obrázek, který může pouhým pohledem i po čase připomenout, že si někdo vzpomněl.
Jak to bude probíhat?
Doma upečete a výtvory předáte ve středu 31.3. od 14 – 18hod (bezpečně s respirátorem J) u příjmového okénka Malého kuchaře v CIT (Charlese de Gaulla 18).
Co upéct:
Nápadům se meze nekladou, slané/sladké/kyselé… Jen je vhodné myslet na snadné porcování a jednoduchý transport.
Jak výtvor zabalit:
Stačí do celofánu/krabičky co nemá víčko a vy s ní doma už nic nezmůžete/alobalu/pytlíku na tácku … Přes noc zůstane ve ledničce, takže žádné strachy že se zkazí.
Co přibalit:
Pěkný obrázek nebo psaníčko, osobní věnování je prostě vždycky dobré nemyslíte?
Finish:
Předání do nemocnic: ve čtvrtek 1.4. na apríla.
Prvním zastavení je covid oddělení KARIM v ÚVN,
druhým je covid oddělení v Bohnické psychiatrické léčebně.
třetím zastavením je JIP COVID v ÚVN.